Cīņa ar gandarījuma garšu

Rojas vidusskolas komanda: no kreisās – 1.r.: Jurģis Kalniņš – kapteinis, Santars Ozols, Toms Bērziņš, 2.r.:Kārlis Puntulis, Toms Kolosko, Madars Dīriņš, Rihards Vaivods, Kristaps Gražinskis,  Jānis Kolosko,  Elvita Dubure, Paula Kučinska, Marta Šermukšne, sk. Gundega Pole.

Jau 11.gadus Latvijas Jūras administrācija (LJA) rīko konkursu vidusskolēniem “Enkurs”,  kura mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību jūrniecības profesijām. Sestdien, 22.aprīlī, Latvijas Jūras akadēmijā notika kārtējais šī konkursa fināls, kurā piedalījās 12 labākās komandas no Ventspils, Rojas, Alūksnes, Bauskas, Rēzeknes, Valmieras, Ulbrokas, Jēkabpils, Madonas, Jelgavas un Liepājas, savas tiesības uz finālu izcīnot trijos pusfinālos, kur Rojas jaunieši izcīnīja 3.vietu.

Fināla dalībniekiem bija jāveic seši nopietni uzdevumi – jārāda savas prasmes pirmās medicīnas palīdzībā, jāprot orientēties jūras kartēs, jāsien jūras mezgli, jāzina jūrniecības karogi, jāveic uzdevums uz komandas kapteiņa tiltiņa, kā arī jāpārbauda savs spēks, domāšana un vienotība stafetē, kuru šogad organizēja Zemessardzes pārstāvji. Konkursa noslēgumā – virves vilkšanas sacensības.

Jaunieši startēja un cīnījās godam! Mūsu komanda pēc ilga pārtraukuma tiekot finālā, šogad izcīnīja astoto vietu. LJA sabiedrisko attiecību speciāliste Sarma Kočāne pēc sacensībām teica: “Gribu cerēt, ka arī tiem, kuri finālā netiek pirmajā trijniekā, “Enkurs” tomēr parāda un iemāca kaut ko jaunu, turpmākai dzīvie noderīgu, jo konkursa galvenais mērķis ir un paliek skolēnus iepazīstināt ar jūras virsnieka profesiju”.