Vai tu mīli Jūru?!

EMjurm028

2018.gada 30.maijā

Nolikums_Konkurss “Vai tu mīli Jūru?!”

 

 

 

1.pielikums_Mezgli

2.pielikums Colreg

3.pielikums Signālkarogi

Jaunsarga rokasgramata

Mezgli (krievu valodā)

Mezglu nosaukumi dažādās valodās

Zvejnieku rokasgramata

Vēstures grāmata

 

5.–11. klašu skolēniem pēc vairāk kā 20 gadu pārtraukuma konkurss „Vai tu mīli jūru?” atkal Rojā! Konkursu rīkoja Rojas vidusskola sadarbībā ar Rojas novada domi, Rojas zēģelētāju skolu, Rojas Jūras zvejniecības muzeju. Konkursa atdzimšanā vislielākais paldies Gunāram Reinholdam par konkursa satura, nolikuma izstrādi un skolotājai Maijai Leitartei par vēsturisko informāciju, Rojas novada domei un Rojas Jūras zvejniecības muzejam un, protams, klašu audzinātājām un kolēģiem Rojas vidusskolā.

Gatavojoties konkursam, Roja virmoja dažādās sarunās gan jaunības dienu atmiņās, gan nododot savas zināšanas nākamajām paaudzēm, gan meklējot risinājumus, kurš var palīdzēt. Mērķis ir sasniegts – jaunieši apguvuši prasmes un zināšanas, kas noteikti būtu jāzina jebkuram pie jūras dzīvojošam. Konkursā bija jāprot sasiet 7 dažāda veida mezglus, jāzina kuģošanas signāluguņu (Colreg) un signālkarogu nozīme, jāprot veikt navigācijas uzdevumu – noteikt kuģa kursu, pienākšanas laiku ostā, ūrniecības vēsture, mest mērķī zvejnieka zābaku vai sviedlīni un sacensties virves vilkšanā. Kā mājas darbi klasēm bija jāpagatavo un jāprezentē kulinārijas izstrādājumi no zivīm un radošais darbs „Jūrnieka stāsts”.

 

_DSC3252Visi kopā pēc 20 gadiem Rojas vidusskolā atdzimušajā konkursā “Vai tu mīli jūru? – dalībnieki un viņu atbalstītāji: Karjeras nedēļas koordinatore Inta Plāte (otrajā rindā pirmā no labās), novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa, Rihards Jansons, domes izpilddirektors Jānis Pūce un vidusskolas direktore Gundega Pole

EMjurm187Atpazīsti karogus!

 

EMjurm443Jūrnieku mezglu siešana

EMjurm571Tālā pagātnē laiks, kad tīklus lāpīt prata sievas un vīri katrā mājā. Kādreiz Rojā

bija milzīga tīklu darbnīca, kurā strādāja desmitiem cilvēku. Šodien tajā strādā vien

pāris cilvēku un viena no tām – Santa Vilcāne, kuras padomam uzmanīgi seko

konkursa dalībniece Patrīcija Kleinberga.

EMjurm609

Virves vilkšana – fiziski visgrūtākais paŗbaudījums

 

EMjurm513

Jāmāk atlikt koordinātas kartē, lai atrastu cietušo jūra.